WIZYTA PANA POSŁA W NASZEJ SPÓŁDZIELNI

Mieszkalnictwo w naszym kraju od blisko dekady znalazło się na krawędzi. Katastrofalny poziom zaspakajania potrzeb mieszkaniowych w kraju to wynik postępującej polaryzacji społeczeństwa. Po jednej stronie ci co mają dochody pozwalające na kupno mieszkań czy domów po cenie rynkowej. Po drugiej stronie blisko 2 miliony rodzin, żyjących z rodzicami i z dziadkami, których na mieszkania z wolnego rynku nie stać. A planów pomocy, programów i wizji rozwiązania problemu mieszkaniowego przez rządzących, brak. Stąd kryzys demograficzny w kraju.

Poziom ubóstwa społeczeństwa, wbrew ocenom władz, nie ulega poprawie. Odczuwa to nasze miasto, odczuwa nasza spółdzielnia, gdzie w sposób ciągły narasta zadłużenie czynszowe. Tymczasem co roku maleje pomoc Państwa dla najuboższych, poprzez system dodatków mieszkaniowych, a koszty dostaw usług komunalnych (wody i ciepła) drożeją.

O tym jak to wygląda u nas w spółdzielni, co spółdzielnie mogły by wnieść pozytywnego do obydwu tych dziedzin naszego życia rozmawialiśmy z żyrardowskim posłem Panem Pawłem Sajakiem, który spotkał się z Zarządem spółdzielni i przewodniczącą Rady Nadzorczej w minionym tygodniu.

Spotkanie to miało szczególny sens, w kontekście nowych zakusów jakie w Sejmie czyni grupka posłów partii rządzącej, wypychając ponownie kolejny raz do „sejmowej zamrażarki” pomysły nowelizacyjne ustaw spółdzielczych.

Tym razem ich przyjęcie zaskutkowałoby obowiązkowym powstaniem wspólnot w każdej naszej nieruchomości (projekt zakłada ich funkcjonowanie już przy jednym odrębnym właścicielu). Są też i inne rewelacyjne pomysły mające nękać spółdzielcze formy zarządzania. Pan poseł po wysłuchaniu wszystkich opinii obiecał zapoznać się ze wszystkimi pomysłami projektów i konsekwencjami jakie mogłyby spowodować, gdyby je przyjęto i zapoznać z nimi członków swojego klubu Parlamentarnego (Ruch Palikota). Umówił się też z nami na dalsze kontakty i współpracę.

 

 

Zarząd ŻSM

Kontakt

 

Żyrardowska Spółdzielnia Mieszkaniowa

96-300 Żyrardów

ul. Środkowa 35

 

tel. +48 46 855 30 41

tel. +48 46 855 30 42

fax. / tel. +48 46 855 49 54

 

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dział Techniczny

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Administracja os.

"Wschód - Teklin - Piękna"

tel. +48 46 855 46 92

tel./fax +48 46 855 75 92

 

Administracja os.

"Żeromskiego - Sikorskiego - Batorego - Centrum - Radziejowska - Słoneczna - Kościuszki"

tel. +48 46 855 30 53

tel./fax +48 46 855 43 70

 

Osiedlowy Dom Kultury

tel./fax +48 46 855 16 56

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Klub "Koliber"

tel. +48 46 855 75 60

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Klub Kultury Fizycznej

tel. +48 46 855 98 77

Rachunki Bankowe

Redakcja serwisu